Adresa

Svaté Anežky České 29
530 02 Pardubice


Links

Český rozhlas Pardubice

Živé vysíláníExkurze v Českém rozhlase Pardubice

Mikrofon

V rámci novinářského kroužku jsme letos navštívili rádiové studio Českého rozhlasu. Od deseti do sedmnácti hodin byly dveře Českého rozhlasu Pardubice otevřeny i pro širokou veřejnost. Český rozhlas pro Pardubický kraj se nachází v historické budově č. 29 v ulici Sv. Anežky České.

Každý návštěvník, který chce proniknout do zákulisí rozhlasové novinařiny, by se měl připravit na velký fyzický výkon v podobě 76 stupínků starodávného schodiště. Prohlédli jsme si (tak jako ostatní návštěvníci) nahrávací studia a zhlédli živé vysílání odpoledních zpráv. Exkurze byla velmi poučná, protože jsme měli možnost klást redaktorům nejrůznější dotazy. Velmi zajímavá byla práce s redaktorem, který nám ukázal stříhání a úpravu rozhovoru. Ten jsme si mohli zkusit i sami nahrát. Po zkoušce rozhovoru nám bylo jasné, kolik musí redaktor vykonat práce, aby se nahraný rozhovor mohl odvysílat.

Ve studiu panovala příjemná atmosféra a lidé zde byli velmi milí a ochotní. Bylo to pro nás obrovské ponaučení a co je nejdůležitější: moc se nám to líbilo!!! Více o ČRo Pardubice na internetové adrese: www.rozhlas.cz/pardubice/.

Zde si můžete poslechnout upravený rozhovor mezi Vaškem a Petrou.

Na náš členek jsme dostali odpověď od jednoho z redaktorů, který se o nás v průběhu exkurze staral. Štefan Švestka - Hezké stránky a pěkný článek o návštěvě Katalpy v regionálním studiu Českého rozhlasu Pardubice. Držím palce a mějte se.

30/8/2003