Adresa

Svaté Anežky České 29
530 02 Pardubice


Links

Český rozhlas Pardubice

Živé vysíláníNávštěva Českého rozhlasu

Mikrofon

Začátkem školního roku probíhají různé exkurze. Jednou z nich byla návštěva 9.C v rádiovém studiu Českého rozhlasu, který zatím vysílá pouze zprávy z regionu každou celou hodinu. Už se pracuje na rozšíření vysílání. Od 2. prosince si budete moci naladit Český rozhlas 24 hodin denně.

Český rozhlas pro Pardubický kraj se nachází v historické budově č. 29 v ulici u Sv. Anežky České. Objekt prošel před novým otevřením náročnou a nákladnou rekonstrukcí. Zájemci o návštěvu studia by se měli připravit na velký fyzický výkon, hodný zdolání himalajského vrcholu K2. V případě nefunkčního výtahu je na něj připraveno 76 stupínků starodávného schodiště a jako vrcholová prémie, v podobě vysílacího studia, je zde ještě nastraženo 15 točitých a velice úzkých schodů. Dobře si tedy zapamatujte, pokud budete pozváni na rozhovor do našeho studia, počítejte s dostatečnou časovou rezervou na vydýchání a aklimatizaci.

Exkurze byla velmi poučná, protože žáci měli možnost podívat se přímo do vysílacích místností a ptát se redaktorů na různé otázky. Nejzajímavější byl asi rozhovor s redaktorkou, která nám předvedla stříhání a úpravu rozhovoru. Ten si žáci mohli zkusit i sami nahrát. Spíše je ale pobavily ukázky některých „neupravenýchr” rozhovorů a komentářů politiků. Redaktoři musí udělat kus práce, aby ho upravili do stavu, který se bude moci odvysílat. Ve studiu panovala příjemná atmosféra a lidé zde byli velmi milí.

30/8/2002