Členové redakce

V. Buhr, H. Doležalová, A. Josifová, K. Válková, M. Daňková, A. Matoušková, A. Hancková, K. Myslíková, M. Novotná, D. Pilná, Z. Váňová, M. Vorel, I. Zálišová


Korektor

Ilona Jílková


Grafická úprava

Jiří Mandys


Links

Katalpa4_1

Katalpa4_2

Katalpa_přehled


Časopis 4

Milí čtenáři, je tu opět podzim a s ním už čtvrtým rokem za vámi přichází nové vydání Katalpy. Duch minulých ročníků v ní samozřejmě zůstává, ale určitě se můžete už teď těšit na další spoustu zábavy, nových zajímavostí, postřehů a podnětů, které pro vás připraví naše zčásti obměněná redakce. Snad se nám podaří obohatit časopis o další nové pohledy na svět kolem nás. Proto budeme všichni rádi, když se na nás budete obracet se svými nápady či připomínkami, které pomůžou posunout naši práci k ještě lepším výsledků. Všichni věříme, že se nám i letos podaří uchovat si vaši čtenářskou přízeň a že Katalpa zůstane vaším stálým dobrým kamarádem.

Čtvrtý ročník vycházel ve školním roce 2004-2005. Vyšla celkem tři čísla. Bohužel zde najdete pouze dvě. Na jeho vydávání se podílelo 17 redaktorů ze 6.- 9. tříd. Někteří novináři se v rámci dne otevřených dveří vypravili na návštěvu do ČRo Pardubice. Jak se jim v rádiu líbilo, si můžete přečíst zde.

Podzimní Katalpa

Podzimní Katalpa

Milí čtenáři, jistě jste si už všimli, že právě vyšlo nové číslo školního časopisu Katalpa. Toto číslo bude, stejně jako ta předchozí, plné novinek. Můžete si například přečíst reportáž o tom, jak probíhala naše návštěva v Českém rozhlasu, kdo jsou vaši zástupci v žákovské radě a seznámit se s projektem "Kouření a já aneb dělá cigareta image?". Připravili jsme pro vás rozhovory paní učitelkou Tlamkovou a finalistou soutěže Superstar Juliánem Záhorovským. Zašli jsme do kina na film Příběh žraloka a ve sportovní rubrice vám představíme trochu netradiční sport - sledge hokej. Pokud budete unaveni čtením, můžete se pustit so luštění křížovky.

Lednová Katalpa

Lednová Katalpa

Už jsi četl nové číslo časopisu? Ne? Tak to hned udělej, nebudeš litovat. Připravili jsem pro vás informace o školní soutěži a finanční sbírce pro Asii, kterou o Vánocích postihly vlny tsunami. Zabrousili jsme na internet a zjistili pro vás, jak tato vlna vzniká. Vyzpovídali jsme také paní učitelku Čížkovou a zašli do kina na film Snowboarďáci. Pro dívky jsme připravili novou rubriku na téma Móda, ve které se chceme zaměřit na módní trendy, doplňky a styly roku 2005. Pro sportovní fandy je připravena reportáž z vánoční návštěvy Duhové arény. Nakonec svoje znalosti můžete otestovat v mini kvízu nebo si vyluštit křížovku.

30/8/2005