Členové redakce

T. Dvořáková, K. Hrušková, J. Kváša, K. Myslíková, M. Novotná, A. Nykodýmová, D. Pilná, Z. Váňová, M. Vorel, I. Zálišová, M. Bartoníčková, D. Dušková, V. Holub, P. Mejdrová, M. Pohlová, P. Stránský, M. Urbanová, M. Vrátilová


Korektor

Ilona Jílková


Grafická úprava

Jiří Mandys


Links

Katalpa0301

Katalpa0302

Katalpa0303

Katalpa0304

Katalpa_přehled


Časopis 3

Milí čtenáři, právě vychází další pokračování našeho úspěšného školního časopisu Katalpa. Nová redakční rada se vás bude během roku snažit informovat o dalším dění ve škole a zároveň přinášet novinky a zajímavé události z domova i ze světa. Jelikož naši redaktoři nezahálejí, připravili pro vás dvě překvapení. Tím prvním je nová grafická podoba časopisu. Druhá novinka se týká zbrusu nové rubriky věnované hudbě a filmu. Věříme, že se při čtení pobavíte a zároveň dozvíte i něco nového.

Třetí ročník vycházel ve školním roce 2003-2004. Vyšla celkem čtyři čísla a jedna příloha věnovaná slohovým pracím žáků páté třídy. Na jeho vydávání se podílelo 18 redaktorů ze 7. až 9. tříd. Redaktoři se v rámci dne otevřených dveří vypravili na návštěvu do ČRo Pardubice. Reportáž z návštěvy rádia Pardubice s můžete přečíst zde. Během roku se časopis zúčastnil třetího kola soutěže "O nejlepší školní časopis" pořádaného společností Transgas s.r.o.. Časopis s článkem na téma "Zemní plyn a jeho využití v různých oborech lidské činnosti" zaujal porotu a ta ho nakonec zařadila na stříbrný stupínek.

Listopadová Katalpa

Listopadová Katalpa

Milí čtenáři, jak už možná všichni dobře víte, právě vyšlo nové číslo školního časopisu Katalpa. A o co budete moudřejší, až toto vydání přečtete? Máme pro vás koktejl nejrůznějších informací. Můžete si například přečíst nebo vytisknout články a reportáže o tom, jak probíhala naše návštěva v Českém rozhlasu, kde jsme se na malou chvíli mohli stát redaktory a natočit krátký rozhovor, co je nového v žákovské radě, jak se nám vede ve sběru PET lahví, o čem je film Jedna ruka netleská, která je volným pokračováním filmu Samotáři, co je nového v chorvatské skupině Karma. Zaletěli jsme také za klokany do Austrálie a naše redakce dokonce udělala rozhovor se známým hokejistou Otakarem Janeckým. Přečtěte si, jací smajlíci se nejvíce používají a dále se dozvíte, kdo je nejnafoukanější holka naší školy a mnoho dalších zajímavostí…. Snažili jsme se pro vás čtenáře vytvořit co nejrůznorodější vydání a doufáme, že se vám bude líbit!

Prosincová Katalpa

Prosincová Katalpa

Pro čtenáře časopisu Katalpa jsme připravili prosincové číslo. Dozvíte se v něm o přehlídce dravců na naší škole, o činnosti žákovské rady, o sportovních úspěších našich žáků v atletice a basketbalu. Chodíte-li rádi do kina, pak si přečtěte recenzi filmu Mizerové II.. Sportovní rubriku jsme tentokrát věnovali veteránovi pardubického hokeje - Ladislavu Lubinovi. Monitor techniky se zaměřil na hráče počítačových her a přinesl přehled základních herních ovladačů. Milovníci lyžování se naopak mohou seznámit s lyžařským střediskem Říčky v Orlických horách.

Únorová Katalpa

Únorová Katalpa

Ještě jsi nečetl nové číslo časopisu? Tak to hned udělej, neboť na tebe čeká spousta zajímavostí, např. o čem jednala žákovská rada, jak probíhá malování na stěny chodeb ve škole, rozhovor s odcházejím panem učitelem Baladou nebo výbornou houslistkou Bárou Kučerovou ze 6.B. Ve sportovní rubrice vás chceme seznámit s málo známým sportem - plaváním s ploutvemi. Monitor techniky tentokrát věnoval svoji pozornost neobvyklým klávesnicím. V seriálu ohrožených zvířatech jsme svoji pozornost zaměřili na tygry - tygra ussurijského a bílého. Svůj důvtip si můžeš vyzkoušet v přírodopisném kvízu nebo se pokusit vyluštit osmisměrku. Na závěr nezapomeň na seriál "Jak se kreslí komiks", ve kterém se můžeš naučit malovat žraloka.

Dubnová Katalpa

Dubnová Katalpa

Vážení čtenáři, právě si z našich stránek můžete stáhnout nové číslo časopisu. Jako vždy je naplněno těmi nejzajímavějšími informacemi ze školy. Najdete zde např.: novinky z dění v knihovně, rozhovor s úspěšnou angličtinářkou Anežkou Prokopovou nebo krasobruslařkou Zuzkou Váňovou. Pokračuje také seriál věnovaný knížkám o Harry Potterovi. Hudební koutek věnoval svoji pozornost taneční skupině - Lord of the Dance a turné skupiny Black Milk. Naši reportéři také udělali rozhovor s Honzou Kočanem, který je nejlépe hrajícím útočníkem dorostu a tvoří sehranou útočnou dvojici s Otou Janeckým ml. Přestože zima už skončila, můžete si zajet do Špindlerova Mlýna na bobovou dráhu a prožít neobvyklý zážítek. Na závěr jsme hledali nejoblíbenější knihu na škole a připravili pro Vás pohádkový kvíz.

30/8/2004