Členové redakce

J. Kváša, M. Novotná, A. Nykodýmová, M. Vorel, M. Bartoníčková, D. Dušková, M. Hodaňová, P. Mejdrová, M. Pohlová, J. Žaloudková, T. Česálek, L. Flídrová, K. Kabešová, D. Klívar, K. Kvochová, A. Lišková, M. Nováková, L. Ptáčníková, J. Šindler, D. Štverák, L. Trojanová, L. Volfová, A. Zálišová


Korektor

Lenka Friedrichová


Grafická úprava

Jiří Mandys


Links

Katalpa2_1

Katalpa2_2

Katalpa2_3

Katalpa2_4

Katalpa2_5

Katalpa_přehled


Pozor! Vychází Katalpa!

Časopis 2

Druhý ročník vycházel ve školním roce 2002-2003. Vyšlo celkem pět čísel a jedna příloha věnovaná oslavě Vánoc ve světě. Na jeho vydávání se podílelo 23 redaktorů ze 7. až 9. tříd. Někteří z redaktorů se vypravili na návštěvu do Českého rozhlasu Pardubice. Reportáž z exkurze v rádiu Pardubice si můžete přečíst zde. V průběhu roku se časopis zúčastnil hned několika soutěží "O nejlepší školní časopis" pro redaktory školních časopisů pořádaných společností Transgas s.r.o. a občanským sdružením Aisis a časopisem Moderní vyučování. O úspěchu našeho časopisu také napsaly Pardubické noviny. Více se dozvíte zde.

Listopadová Katalpa

Listopadová Katalpa

Pokud jste v minulém školním roce četli časopis Katalpa, jistě si všimnete několika novinek. Rozrostla se i redakční rada a ta vás bude během celého letošního roku informovat o novinkách a zajímavých událostech. Seznámíme vás s výsledkem sběru papíru, jehož výtěžek byl věnován základní škole Libotenice. V sekci "Co víte nevíte" se věnujeme baletu a historii obuvi. Pozveme vás do Východočeského divadla na koncert houslisty Pavla Šporcla. V "Monitoru techniky" vám vysvětlíme, co to je e-mail a jak ho napsat. Na závěr vás pozveme na výlet do nejstarší chráněné krajinné oblasti Český ráj.

Vánoční Katalpa

Vánoční Katalpa

Surfujete rádi na internetu a nevíte, kde sehnat to NEJ o naší škole? Odpověď je právě tady. Stačí si jen stáhnout školní časopis Katalpa. Dozvíte se v něm jedinečné informace nejen o škole, ale i jiné zajímavosti. Z hudby o Eminemovi, moderním tanci Salsa, historii mobilních telefonů, o sportu, přečti si ankety, rozhovory a zábavné hádanky.

Valentýnská Katalpa

Valentýnská Katalpa

Už jsi četl náš časopis? Jestli ne, tak určitě neváhej a pusť se do čtení. V tomto čísle se dozvíš, jak sedmáci prožili svůj lyžák a jak deváťáci uspořádali anketu v ulicích Pardubic. Pro příznivce filmu je připraven Pán Prstenů, jeho druhý díl Dvě věže. Výletníci ocení tip na výlet na beskydské Pustevny. Samozřejmě, že nechybí ankety (nyní o Valentýnu a o školní jídelně) a zajímavé kvízy.

Dubnová Katalpa

Dubnová Katalpa

Opět tady pro vás máme s malým zpožděním dubnové číslo našeho školního časopisu Katalpa. V tomto čísle na vás čeká spousta zajímavostí, např.: informace o tom, že v KD Dubina budou diskotéky pro nezletilé nebo si přečtěte reportáž z basketbalového turnaje. Dočtete se o tanci, který bolí a taky, že James Bond nikdy neumírá… Ani dnes! Navštívili jsme za vás zoopark v Chomutově a na krátkou chvíli jsme si zaletěli do Brazílie. Pro toho, kdo už je unaven čtením, je připraven německý kvíz a komiks. Nezapomeňte! V druhém červnovém týdnu vyjde rozšířené prázdninové číslo. Určitě bude stát zato!

Prázdninová Katalpa

Prázdninová Katalpa

Pozor, právě vyšla prázdninová Katalpa. Na jejích stránkách se dozvíte, jak probíhalo 40. výročí založení školy a Den otevřených dveří. V rubrice "Co víte nevíte" si můžete přečíst stručný životopis průkopníka českého létání Ing. Jana Kašpara. Pro příznivce Fingerboardu jsme připravili krátkou historii a pravidla tohoto minisportu. Byli jste v kině na filmech Matrix Reloaded a 8 MILE? Pokud ne, nevadí! Redakce Katalpy myslí i na recenze těchto filmů. Hokejové fanoušky určitě zaujmou další informace o Otakaru Janeckém a hale na Hagiboru. Dále vám poradíme, kam u nás za antickými památkami v "Tipu na výlet". Poradíme vám také, jak koupit nový počítač, nebo jak převést hudební CD do počítače. Nezapomněli jsme ani na koutek pro naše nejmenší.

30/8/2003